x
Notes ofert

Oferta nr 377451 - obiekty / sprzedaż

Dane oferty

Cena: 2 900 000 zł
powierzchnia: 830m2
miejscowość: MACHLINY
rodzaj obiektu: Catering
pow. działki [m²]: 3 000
materiał ścian: MIESZANY

Wyjątkowa nieruchomość na sprzedaż – oferujemy możliwość przejęcia w pełni funkcjonującego, dającego regularne przychody zajazdu z restauracją w miejscowości Machliny około 10 km od Czaplinka. Sprzedaż wraz z pełnym wyposażeniem potrzebnym do przejęcia funkcjonującego biznesu.

Nieruchomość położona w niezwykle urokliwym miejscu, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch jezior – Machliny Duże i Machliny Małe, przy drodze wojewódzkiej DW163 Wałcz-Kołobrzeg, najszybszej obecnie trasy prowadzącej nad morze z Wrocławia i Poznania.
Do dyspozycji gości jest łącznie 11 pokoi gościnnych: – osiem z nich posiada łazienki z prysznicem i WC do wyłącznego korzystania przez gości. Wszystkie pokoje wyposażone są w minimum 2 łóżka 1-osobowe w systemie hotelowym lub w łóżko małżeńskie (opcja zakwaterowania maksymalnie 3 bądź 4 osób w wybranych apartamentach), w fotele, krzesła oraz meble , instalację TV-SAT wraz z telewizorami.
Możliwość połączenia prowadzenia działalności razem ze zamieszkaniem na terenie zajazdu – oprócz pokoi gościnnych i restauracji, na terenie obiektu znajduje się także dom mieszkalny dla właściciela (na parterze: duży salon, kuchnia w zabudowie z przylegającym tarasem z widokiem na jezioro, toaleta dla gości; na piętrze: sypialnia ze sporą garderobą, 3 pokoje oraz łazienka z WC, wanną i prysznicem.

W skład całego obiektu wchodzą:
1. Budynek hotelowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 240 m2, składający się między innymi z recepcji, ośmiu pokoi o metrażach od 16,5 do 22,5 m2 – każdy z nich posiada łazienkę z WC do wyłącznego korzystania;
2. Budynek restauracyjno-rekreacyjny o pow. 255 m2z tarasem z widokiem na jezioro wraz z zejściem na pomost – na parter tego budynku składają się: duża sala restauracyjna (ok. 160 m2) umożliwiająca regularną obsługę imprez nawet na 80-100 osób z częścią rekreacyjną (m.in. kawiarnia-bar dla gości oraz kącik bilardowy), w pełni wyposażone i funkcjonujące zaplecze gastronomiczne (wśród pomieszczeń m.in. chłodnia, magazyn i kuchnia), wydzielona część socjalna dla pracowników, WC dla pracowników oraz odrębne WC dla gości. Budynek przystosowany do osób niepełnosprawnych. Dodatkowo na poddaszu znajdują się trzy 14-metrowe pokoje gościnne (jeden z własną łazienką z WC), obecnie służące jako pokoje dla pracowników;
3. Budynek który obecnie służy jako dom mieszkalny dla właściciela, o powierzchni użytkowej ok. 185 m2, mający na parterze salon (35m2), hall i kuchnię (25 m2), przylegający do kuchni taras z pięknym widokiem na jezioro. Na piętrze trzy pokoje (10-15 m2), sypialnia z garderobą (17 m2 + 7 m2) oraz pokój kąpielowy z WC;
4. Dwa budynki gospodarcze pełniące też rolę garaży (bramy wjazdowe uchylna oraz rolowana) – jeden z nich ok. 80 m2 z częścią poddasza jako magazyn, drugi ok. 30 m2 z wydzieloną kotłownią. Dwa parkingi - dla gości mieszczący nawet kilkanaście samochodów oraz wewnętrzny przy budynku mieszkalnym (kilka miejsc).

Kotłownia z rekuperatorem ciepła, pompa ciepła VIESSMANN VITOCAL 060 wraz z 400L zbiornikiem na wodę, kocioł firmy GALMET na ekogroszek (rok produkcji 2015).
Funkcjonujący monitoring (m.in. kamery, czujki stłuczeniowe), rozprowadzona instalacja Wi-Fi w obiekcie (dostępna dla gości zajazdu), w sali konsumpcyjnej rozprowadzone nagłośnienie.

Ugruntowana pozycja ośrodka wśród innych obiektów tego typu – o czym świadczyć mogą nie tylko stali goście wracający tu co rok, ale również docenienie jako laureata konkursu AGRO-EKO-TURYSTYCZNE „ZIELONE LATO w kategorii „Ośrodek”.

Na jeziorze Machliny (nad którym bezpośrednio położony jest obiekt) rozpoczynają się spływy rzeką Dobrzycą (trasa o długości 60 km) – co dodatkowo podnosi atrakcyjność lokalizacji i zwiększa ilość gości zajazdu.

Wspaniałe miejsce wypoczynkowe – wśród okolicznych atrakcji dla gości m.in. odległe o 5 km byłe lotnisko wojskowe (m.in. coroczne zloty moto/drift); Borne Sulinowo ( w odległości 30 km) – z wyjątkowymi lasami grzybowymi oraz regularnie odbywającymi się zlotami militarystów wojskowych; Czaplinek czyli główna turystyczna miejscowość Pojezierza Drawskiego, korty tenisowe, liczne trasy rowerowe i miejsca do wędkowania.

Zakup obiektu daje możliwość połączenia prowadzenia własnej działalności razem z zamieszkaniem na terenie zajazdu i czyni tę nieruchomość wyjątkowo atrakcyjną dla osób chcących żyć z dala od zgiełku miasta nie rezygnując jednocześnie z doglądania swojego biznesu.Więcej informacji

 • rodzaj obiektu: Catering
 • pow. działki [m²]: 3 000
 • materiał ścian: MIESZANY
 • instalacje w mieszkaniu: GAZOWA
 • pow. użytkowa [m²]: 830
 • ogrodzenie: TAK
 • gmina: CZAPLINEK
 • powiat: DRAWSKI
 • województwo: ZACHODNIOPOMORSKIE
 • operacja: SPRZEDAŻ
 • droga dojazdowa: ASFALTOWA
 • uzbrojenie działki - przyłącza: ELEKTR.3-FAZ.,SIEĆ WODOCIĄDOWA,GAZ
 • nieruchomość: OBIEKTY
 • data wprowadzenia: 2020-02-10
 • forma własności: WŁASNOŚĆ
 • typ umowy pośrednictwa: WYŁĄCZNOŚĆ
 • dostępne sieci: GAZ, PRĄD
 • rynek: WTÓRNY


+ powieksz Lokalizacja: dokładna przybliżona
/nieruchomosci-machliny/obiekty/sprzedaz/377451